Mersin Gurme - LOGO

Bahçemin Et-Balık Restaurant

TÜM LİSTEYİ GÖR

Bahçemin Et-Balık Restaurant

Bildiğiniz gibi Mersingurme.com olarak sürekli Mersin'deki  mevcut restoranları, cafeleri, barları ve yeni açılan mekanları ziyaret ediyor ve izlenimlerimizi burada sizlerle paylaşıyoruz.

Bu defa sizlere bahsetmek istediğimiz mekan Tece'de bulunan ve kısa bir zaman önce yeni kadrosu ve işletmecisiyle hizmete girmiş olan Bahçemin Et&Balık Restaurant. Restoranın işletmesini   uzun yıllardır Aşina  Restaurant, İskele Et-Balık Restaurant , Körfez Restaurant  gibi Mersin'in  önde gelen  restoranlarında çalışmış olan Emin Kuşkıran yapıyor.

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki restoranın kapalı bölümünü oluşturan binanın ahşap kaplamalı olması gerçekten göze çok hoş görünüyor. Bahçeye adım attığınızda ise sizi yeşillikler ve ağaçlar bekliyor . Bahçenin orta kısmında çocuklarınız için bir oyun parkı var. Ayrıca köşede yine çocukların ilgisini çekebilecek bazı kümes hayvanlarının olduğu  küçük bir hayvanat bahçesi bulunuyor. Burada hoşumuza gitmeyen tek görüntü yeşillikler içindeki bahçede bulunan beyaz plastik sandalyeler. Sanırım bu konuda gerekeni kısa zamanda yapacaklardır.

Kapalı kısımda ise yine sizleri ferah ve otantik bir ortam bekliyor. Salonun tam ortasında yer alan şömine mekana ayrı bir hava katıyor.

Gelelim Bahçemin Restaurant'ta hangi lezzetleri bulabileceğimize. Öncelikle kahvaltıdan başlamak lazım tabii ki. Burada tam bir kır kahvaltısı sunuluyor. Masaya gelenleri tek tek saymaya gerek yok ama özellikle sucuklu yumurta gerçekten çok lezzetli. Yumurtanın ve sucuğun pişme kıvamı tam yerinde.

Diğer bir lezzet ise Bahçemin'in özel spesiyallerinden biri olan Testi Kebabı. Toprak testi içinde pişen yumuşacık kuzu eti adeta ağzınızda eriyor. Hatırlatmamız gereken bir şey de eğer Testi Kebabını denemek istiyorsanız siparişinizi en az 1 saat öncesinden vermenizi tavsiye ederiz.

Bahçemin Et&Balık Restaurant'ta, Mersin'de ilk ve tek olarak yapılan Hasret Kebabından da bahsetmeden olmaz tabii ki. Özel olarak imal edilen sobada ateşe değmeden pişen kuzu pirzolanın mutlaka tadına bakmalısınız. Sobanın iki yanında yanan odun ateşinin ortasındaki et adeta 'Ateşe Hasret' olarak pişiyor. Ortaya çıkan sonuç ise 'lokum gibi bir et'.

Tüm bunların yanında İncik kebabı ve taze balık çeşitleri ve fırın ürünleri de mekanda bulabileceğiniz diğer lezzetler.

Bahçemin Restaurant'ta haftanın 4 günü canlı fasıl müziği eşliğinde yukarda saydıklarımızın ve diğer bütün lezzetlerin keyfine varabilirsiniz. Güler yüzlü ve ilgili personeli servis konusunda sizleri hiç sıkıntıya sokmayacaktır.

Bahçemin Et&Balık Restaurant  G.M.K. Bulvarı No:12 Tece Lukoil Petrol Yanı Tece/ Mersin'de. Rezervasyon için Tel. 0324 4823300

www.mersingurme.com üyelerine özel olarak verilen %10 indirim fırsatından yararlanmayı unutmayınız. Afiyet Olsun.

Not:Bahçemin Et&Balık Restaurant'la ilgili ayrıntılı bilgiyi mekanlar sayfamızda bulabilirsiniz.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın

Yorum yapabilmek için üye olun yada giriş yapın

Bunlara'da Bakmak İsteyebilirsiniz

TÜM LİSTEYİ GÖR

Giriş Yapın

Bistro Dolphin

Mr. Gurme

NEWCASTLE RESTAURANT&BAR Bu yazımızda sizlere Eylül 2012’de Adnan Menderes Bulvarında hizmete giren Newcastle Restauran&Bar’dan bahsetmek istiyorum. Öncelikle... ...DEVAMI

Kampanyalar

Kukla Kebap Pidemiz'de Kampanya

Günün Mekanı

Yukari Cik